Tipy kam na výlet - Plzeň a okolí

PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz
Tipy na výlet - PlzeňDnes.cz

Kam na výlet

PlzeňDnes.cz » Tipy na výlet » Zámek Kozel
Přidej tip na výlet

Zámek Kozel

Foto: Šťáhlavy zamek Kozel 1 od Josef Špiller Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Klasicistní lovecký zámek Kozel Leží asi 15 km jihovýchodně od města Plzeň a 2 km od obce Šťáhlavy. Byl postaven na konci 18. století pod vedením stavitele Václava Haberditze pro stavebníka Jana Vojtěcha Černína. Jedná se o přízemní čtyřkřídlou budovu kolem vnitřního obdélníkového nádvoří.

Zámek byl podle návrhu Ignáce Palliardiho doplněn o kapli, jízdárnu, lokajnu a konírnu. Na výzdobě interiéru se významně podílel pražský malíř Antonín Tuvora, který technikou "al secco" vyzdobil plochy stěn většiny místnost.

Zámek Kozel je nejnavštěvovanější památkou v západních Čechách. Okolí zámku tvoří rozsáhlý 40hektarový přírodně krajinářský park, který bývá přirovnáván v některých detailech k vídeňskému Schönbrunnu.

Za svůj název vděčí podle pověsti starému pohanskému zvyku Slovanů. Právě v těchto místech naši prapředkové obětovali v době rovnodennosti na usmíření bohů a v naději na dobrou úrodu kozla.

Otevírací doba:
Duben - Říjen / sobota - neděle * 10:00-16:00
Květen - Červen - Září / úterý - neděle * 10:00-16:00
Červenec - Srpen / úterý - neděle * 10:00-17:00


Odkazy:

Wikipedia
zamek-kozel.euMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.