InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Plzeň a Plzeňský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

PlzeňDnes.cz
Středa 22.11. 2017 | Cecílie
 
PlzeňDnes.cz
Zpravodajství online - PlzeňDnes.cz

Zdravotní klauni navštívili klatovskou nemocnici

25.04.2017 | Z regionu
Po loňském úspěchu akce Turné plné smíchu vyrazili Zdravotní klauni opět rozdávat radost na místa, kam nemohou docházet pravidelně. Během čtyř dnů tak rozvezou smích a rozptýlení do osmi zařízení, kde potěší nemocné děti, osamělé seniory i pacienty LDN. Jedním z míst kam letos zamířili, byla nemocnice v Klatovech, kde potěšili zejména malé pacienty, ale neopomněli ani rodiče a personál.
Zdravotní klauni navštívili Klatovskou nemocnici | Foto: Jan Pirgl
Zdravotní klauni nejsou v klatovské nemocnici žádnými nováčky, protože sem pravidelně docházejí jednou měsíčně. Běžně ale chodí po dvojicích, proto budila větší skupinka velký zájem. Na místě uvítala veselé doktory a sestry opravdová, ale neméně usměvavá, vrchní sestra dětského oddělení, Gabriela Kubíková, a začalo dopoledne plné překvapení.

Prvním z nich byly dvě dívky, které právě čekaly na plánovanou operaci. Doktorka Naprdová a doktor Vitamín, kteří jsou vyškoleni pro unikátní program zvaný Na Operační Sál!, proto neváhali, a vzali si je do péče. Tento vysoce ceněný program probíhá pouze ve čtyřech nemocnicích České republiky a spočívá v doprovodu dětí předoperačním a pooperačním procesem. Oběma dívkám tak klauni zpříjemnili proces premedikace a dokonce je odvezli až na operační sál - klidné a usměvavé.

Druhým překvapením bylo kouzelné setkání s malou Eliškou. Ta je nevidomá a trpí fyzickým i mentálním postižením, není tedy divu, že ani její maminka nedávala jakékoliv reakci na Zdravotní klauny šanci. Opak byl ale pravdou. Eliška reagovala na jejich zpěv i hudbu a doprovodila je dokonce chrastítkem!

Hraným, ale neméně zábavným překvapením pak bylo setkání doktorů Motyky a Vitamína s primářem oddělení, Štěpánem Kutílkem, ve kterém naoko poznali dávného spolužáka a projevili závist nad tím, že je již docentem a oni ještě ne.

A pak už se jen klaunovalo. Nejprve u větších dětí a na ambulanci, později na kojeneckém oddělení, kde si legraci užily nejvíce maminky a zdravotní sestřičky. Neopomenutí právě těchto skupin ocenila vrchní sestra, Gabriela Kubíková: "Pro naše oddělení je to vždy velmi vítaná návštěva, která zpříjemňuje pobyt nejen našim dětským pacientům, rodičům, ale také personálu. Klauniáda s větším počtem klaunů byla naprosto úžasnou akcí, která zasluhuje obrovské díky všem Zdravotním klaunům, kteří nás navštívili. Moc děkujeme a těšíme se na další akci!".
Fotogalerie:
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty




Vaše zprávy
Plzeňská tísňová linka 112 zachránila po telefonu život českému řidiči kamionu
Děti v mateřské škole v Klatovech dostaly 120 050 korun
Vánoce letos trochu jinak - užijte si je na Šumavě!
Pět osobností získalo Čestnou plaketu hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.