InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Plzeň a Plzeňský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

PlzeňDnes.cz
Sobota 16.12. 2017 | Albína
 
PlzeňDnes.cz
Zpravodajství online - PlzeňDnes.cz

Dá se fotbalem měnit svět k lepšímu? A jak to funguje v Keni a v Kambodži?

05.06.2017 | Z regionu
O tom a mnohém dalším přijdou povídat zástupci keňské organizace MYSA (jež byla již dvakrát nominována na Nobelovu cenu míru) a kambodžské organizace Football for Life. Akce se uskuteční 8.6. v 17:00 v prostorách Kulturky Západočeské univerzity (Sedláčkova 19, Plzeň). Kromě toho se plzeňané mohou těšit na promítání krátkého dokumentu Víc než fotbal o projektu Fotbal pro rozvoj, díky kterému jsou zástupci zahraničních organizací právě v ČR. Následovat bude neformální debata třeba o tom, jak se hraje fotbal s míčem z igelitových tašek nebo jaká je keňská či kambodžská národní specialita.
Ilustrační snímek | Foto: fotbalprorozvoj.org
Koordinátor projektu Štěpán Kyncl představuje projekt Fotbal pro rozvoj takto: "Usilujeme o fair play na hřišti, ale i v běžném životě. Stejně jako celá řada zahraničních iniciativ rozvíjíme přímo na hřišti u mladých lidí hodnoty jako respekt, schopnost dohodnout se a tolerance ve společnosti. Věříme, že fotbal jakožto nejpopulárnější sport na světě může adresovat důležité sociální problémy - a nezáleží na tom, jestli v České republice nebo v Keni či Kambodži, odkud naši kolegové pochází."

Fotbal pro rozvoj přitom tvoří platformu, v rámci které organizace z celého světa využívají konceptu férového fotbalu pro práci s dětmi a mládeží. Prostřednictvím netradičních fotbalových lig, turnajů a kulturních akcí umožňuje setkávání lidí, kteří by se za normálních okolností nesetkali. V plzeňském regionu se do projektu tradičně zapojují organizace Ponton a Selesiánské středisko mládeže Plzeň, ale i třeba fotbalový klub FC Viktoria Plzeň.

Vrcholem letošních aktivit bude fair play fotbalový turnaj s doprovodným kulturním programem, který se odehraje 5.7. v Selesiánském středisku mládeže Plzeň.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
26. ročník hudební ankety Žebřík už je na spadnutí
Využijte úplněk ve svůj prospěch
Třídění odpadů míří i v letošní zimní sezóně do českých hor
Mořeplavec představí neznámou tvář jachtingu
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.