InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Plzeň a Plzeňský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

PlzeňDnes.cz
Úterý 19.9. 2017 | Zita
 
PlzeňDnes.cz
Zpravodajství online - PlzeňDnes.cz

Speciální škola v Merklíně vítala žáky v nových prostorách

05.09.2017 | Z regionu
První školní den zahájili na Základní škole speciální a praktické škole v Merklíně slavnostním otevřením nově opravené budovy praktické školy a internátu. Pozvání na akci přijal také hejtman Josef Bernard, náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová a předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Jaroslav Šobr.
Speciální škola v Merklíně vítala žáky v nových prostorách | Foto: Plzeňský kraj
Základní školu speciální a praktickou školu v Merklíně zřizuje Diakonie ČCE. Škola se zaměřuje na vzdělávání dětí s kombinovaným postižením, poskytuje žákům kompletní servis a jako jediná takto speciální škola také provozuje internát pro žáky.

Přítomné na vskutku slavnostním odpoledni přivítala ředitelka školy Ivana Kováčová, která v úvodu poděkovala majitelce nově opraveného objektu. "Velké díky patří majitelce domu paní Renatě Šilingové, která na vlastní náklady objekt opravila a naše škola má nyní k dispozici krásné prostory pro výuku praktické dvouleté školy," uvedla ředitelka. V opravené budově jsou po rekonstrukci k dispozici odborné učebny pro keramiku, ruční práce, dřevařská dílna, jídelna a kuchyně. Objekt si škola pronajímá. Rekonstrukci druhé budovy, která je nedaleko, dělala škola na vlastní náklady a vzniklo zde bydlení pro žáky na internátu a v budoucnu je zde v plánu školní zahrada, kde budou žáci pěstovat zeleninu.

Při příležitosti otevření opravených prostor si přítomní vyslechli vystoupení žáků speciální školy, kteří hráli na Boomwhackers, vystoupily také děti z kytarového kroužku v Přešticích a velmi nadaná deváťačka Kateřina Mourková.

Hejtman ve své řeči poděkoval všem, kteří se podílí na vzdělávání a výchově postižených dětí a popřál jim mnoho sil. Spolu s ředitelkou školy si také prohlédl opravené prostory a přislíbil škole podporu.

Školu v současné době navštěvuje 94 žáků. Kmenové pracoviště školy sídlí v Merklíně, odloučená pracoviště pak v Sušici a v Plzni.
Fotogalerie:
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
U Tachova začalo hořet osobní auto po nárazu do stromu
DEN ARCHITEKTURY zve příští víkend na 210 akcí v 67 místech po celé republice
Pilsen Busing Fest nabídne umění v ulicích Plzně
Otevření Agroenvironmentálního vzdělávacího centra - včelařského areálu MÁJA
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.