InfoDnes.cz

Zpravodajství pro Plzeň a Plzeňský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

PlzeňDnes.cz
Středa 22.11. 2017 | Cecílie
 
PlzeňDnes.cz
Zpravodajství online - PlzeňDnes.cz

Peníze z projektu Dejme úsměv dětem už putují do Plzně

09.11.2017 | Z regionu
PLZEŇ - Peníze vybrané v charitativní kampani Dejme úsměv dětem, kterou pořádá společnost ROSSMANN, už putují tam, kde jsou třeba. Mezi obdarované patří i Domov sv. Zdislavy v Plzni. Slavnostní předání šeku na 200 000 Kč proběhne 13. listopadu u příležitosti oslav založení Městské charity Plzeň.
Ilustrační snímek | Foto: rossmann.cz
V letošním, osmém ročníku charitativní kampaně Dejme úsměv dětem, která proběhla v polovině září ve všech prodejnách ROSSMANN, se vybralo 5.118.426 Kč. Síť drogerií a parfumerií ROSSMANN darovala výtěžek Nadaci Naše dítě, která jej rozdělila mezi vybrané dobročinné projekty ve všech regionech. Dva miliony korun jdou na činnost deseti azylových domů, ostatní finanční prostředky pomohou dětem z Klokánků, podpoří výcvik asistenčních psů, poslouží na obnovu babyboxu a přispějí na individuální podporu sociálně slabých rodin s handicapovanými dětmi.

Částku 200 000 Kč získá na svůj provoz i plzeňský Domov sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni. Jeho posláním je nabídnout ohroženým matkám s dětmi dočasnou střechu nad hlavou, dát jim pocit bezpečí a zprostředkovat odborné poradenství s cílem usnadnit návrat do běžného života. Věnované prostředky pomohou zajistit pro ženy v nouzi vzdělávací programy a workshopy zaměřené na výchovu dětí, komunikaci mezi matkou a dítětem, finanční gramotnost, vaření, zdravotní prevenci či práci na počítači.

Slavnostní předání šeku azylovému domu proběhne 13. 11. 2017 v 17.00 u příležitosti oslav založení Městské charity Plzeň.

Více o projektu Dejme úsměv dětem se dozvíte na www.rossmann.cz/detsky-usmev.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Plzeňská tísňová linka 112 zachránila po telefonu život českému řidiči kamionu
Děti v mateřské škole v Klatovech dostaly 120 050 korun
Vánoce letos trochu jinak - užijte si je na Šumavě!
Pět osobností získalo Čestnou plaketu hejtmana Plzeňského kraje za odvážné občanské postoje
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.