PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Jsem bílý, jsem černý, ne-jsem - Pavel Hauer tehdy a teď / Plzeň

Kdy:
Čtvrtek 01.09.2016 od 18:00 hod až 30.09.2016
Kde:
Visio Art Gallery, Na Roudné 18, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

Plzeňský výtvarník Pavel Hauer představuje v Plzni po delší době větší soubor prací. Výběr je průřezem tvorby několika let, najdeme zde starší rozměrné figurální malby, nové geometrické malby-objekty, piktorialistické fotografie i s příslušnou historickou technikou gumotisku, rozměrnou piktorialistickou fotografii na zcela neadekvátním materiálu a dokonce konceptuální fotografický soubor, podle kterého se výstava ostatně jmenuje.
Co tedy takový zjevně úmyslně nesourodý soubor spojuje? Samotné využití historických postupů v kombinaci s digitální fotografií nijak zjevné není, nápovědou už ale je tisk podobné fotografie na průmyslovém materiálu, který tvoří historickým technikám jakýsi ironický protiklad. Nápadný je bizarní výklad díla Georga Baselitze, jedno ze starších děl, a konečně zcela nový soubor Jsem bílý, jsem černý, ne-jsem, který je vlastně záznamem happeningu. Ani geometrie paravánů není prý nefigurativní, má to být pokus o realistické zobrazení čtverců a kruhů.
Zdá se, že relativizováním významu výtvarného díla a vlastně i celého kontextu výtvarného umění se Hauer vrací ke svým starším instalacím, jako byly například Anna a 22 studií pro Šťastný Domov, Dům nebo Shakespeare - Hauer, sonety.

Vernisáž: 1.9.2016 v 18.00 hodin
Na vernisáži zahraje světoznámá skupina Pan Cicvárek ovčí člověk.

Fotogalerie:

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí64,826011657715