PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Poezie techniky - Milan Bauer / Plzeň

Kdy:
Čtvrtek 01.12.2016 od 17:00 hod až 30.12.2016
Kde:
Visio Art Gallery, Na Roudné 18, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

Milan Bauer zaujal odbornou veřejnost svým osobitým stylem, který se vyznačuje po formální stránce detailním propracováním daného námětu,jehož ústředním motivem bývá často starodávná technika. S trochou nadsázky je možné jeho tvorbu označit jako "poezii techniky".
Vznikla řada grafických listů inspirovaných dosud neobjeveným vynálezcem Ferdinandem Gramatikou (Pozůstalost F. G. I a II, Z kabinetu F.G.) ať už se jedná o různé samohyby, motocykly, lokomotivy, nebo i lehce strašidelné biomechanoidy. Inspiraci čerpá i z knih anatomie a starých katalogových listů továren.

Grafiky Milana Bauera vznikají převážně technikou leptu, ale i dalšími hlubotiskovými technikami. Možnost je shlédnout měli milovníci umění jak doma, tak i v zahraničí.
Jeho ex-libris jsou ozdobou soukromých sbírek i muzeí. Kromě tvorby grafických listů se Milan Bauer věnuje grafickému designu, grafické úpravě knih (Šumavské vzpomínky na časy, kdy práce voněla dřevem), kalendářů a časopisů (Vítaný host na Šumavě a v Českém lese). Výstavu zahájí Karel Žižkovský, hudebně doprovodí sestry Bauerovy.

Fotogalerie:

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí62,958955764771