PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Jan Záhořík: Addis Abeba - Přednáška / Plzeň

Kdy:
Středa 12.04.2017 od 18:30 hod
Kde:
Visio Art Gallery, Na Roudné 18, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

Přednáška nás seznámí s okolnostmi vzniku a rozvoje etiopského hlavního města Addis Abeby. Za použití bohatého fotomateriálu budou posluchači obeznámení s klíčovými událostmi, které měly vliv na rozvoj etiopského hlavního města, např. italská okupace v letech 1935-41, nebo vznik Organizace africké jednoty v roce 1963 se sídlem právě v Addis Abebě. Prostor bude věnován i současné dynamické proměně tohoto "afrického Bruselu."
Přednášející PhDr. Jan Záhořík Ph.D. je předním českým afrikanistou současnosti a zároveň specialistou (nejen) na problematiku současné Etiopie. Poté, co absolvoval studia Kulturní antropologie a Předního východu na FF ZČU, započal práci na své disertační práci pod vedením dr. Alemayehu Kumsy na ÚBVA FF UK (roku 2008 udělen titul Ph.D.).
Od roku 2006 začal Jan Záhořík realizovat své první terénní výzkumy v oblastech svého badatelského zájmu - nejprve v Etiopii, posléze ve Rwandě, Burundi etc. Souběžně s aktivitami v terénu realizoval JZ i bádání v knihovnách a archivech předních světových afrikanistických pracovišť - zejména na African studies center v nizozemském Leidenu, švédském Falunu, Kolíně nad Rýnem etc.
Více zde: asc-pilsen.webnode.cz/personalia/jan-zahorik

Vstupné: 80,- Kč

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí32,119035720825