PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Berenika Saudková: Lolly - pop / Plzeň

Kdy:
Čtvrtek 08.11.2018 od 17:00 hod až 31.12.2018
Kde:
Visio Art Gallery, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

Berenika Saudková začala kreslit, jak říká její maminka, ještě dříve, než vyslovila první slovo. Jako předškolní dítě již vypomáhala v atelieru svému otci Kájovi Saudkovi. Své první plátno prodala do Spojených států a to jako školačka v necelých dvanácti letech. Od té doby uspořádala mnoho výstav doma i ve světě.
Přes její výtvarné úspěchy se rozhodla díky nespočetným zájmům pro klasické studium. Po absolvování všeobecného gymnázia pokračovala studiem oboru biologie na vysoké škole. Ač nerada, studium přerušila s rozhodnutím věnovat se naplno své nejoblíbenější činnosti - malbě.
Její obrazy jsou zachycením konkrétních pocitů, vyjadřují niterní stav konkrétních osob. V obrazech využívá postřeh, že naše mysl, je citlivá na sebemenší detail mimiky lidské tváře a tím může výrazně ovlivnit celkový ráz prožitku. Nejsou to tedy portréty, které známe z klasického období malby. Obrazy jsou založeny na empatii autora a odpovídá tomu i střídmost barevného pojetí, kdy už lehká změna tónu podporuje umělcovu představu.
Vernisáž: 8. 11. 2018 v 17:00 hodin.

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí61,967849731445