PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

V Plzni můžete malovat světlem

Kdy:
Sobota 21.06.2014 od 21:00 hod
Kde:
Galerie Vestředu, Martinská 3, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

CZECH THE LIGHT, jedinečný kulturní projekt agentury CzechTourism, přiveze do Plzně interaktivní světelný workshop malování světlem vhodný pro celou rodinu. Jedná se o zábavnou akci, která účastníky naučí vytvářet neuvěřitelné světelné fotografické efekty. Za pomoci speciálních světelných štětců mohou účastníci malovat libovolné tvary či obrazy, které následně zanechají na fotografiích světelné stopy. Malování světlem proběhne pod vedením umělce Andreje Boleslavského 21. 6. od 21 hodin v Martinské ulici 3 před galerií Vestředu. Workshop je pro všechny zdarma a každý si navíc z místa může odnést své vlastní vytištěné fotografie na památku. Malování světlem je určeno pro všechny věkové kategorie. Atraktivní je pro rodiny s dětmi, ale i pro všechny ostatní, kteří si chtějí vyzkoušet, jak se dá pomocí světla malovat.

Jako plátno slouží tma, jako barvy různé zdroje světla, kterými účastníci do tmy malují své světelné obrazy.

Na workshop je doporučeno vzít si vlastní fotoaparát se stativem. Malovat může najednou hned několik skupin návštěvníků workshopu. Z důvodu dobré viditelnosti se akce v ulici Martinská 3 před plzeňskou galerií Ve středu uskuteční od 21:00 hodin.

Co je CZECH THE LIGHT?

CZECH THE LIGHT je sérií několikadenních kulturních akcí, které rozzáří světelným uměním významná města České republiky. Jejím záměrem je oživit veřejný prostor a památky UNESCO prostřednictvím uměleckých světelných instalací, videomappingů na ikonické objekty české architektury a workshopů malování světlem. Projekt, který zaštiťuje agentura CzechTourism, již navštívil Kutnou Horu, Brno, Olomouc, Hradec Králové a dále poputuje do Plzně, Českého Krumlova, Ostravy nebo Berlína. Série vyvrcholí v říjnu druhým ročníkem pražského festivalu světla Signal. Do projektu CZECH THE LIGHT se zapojili významní čeští i zahraniční umělci, kterými jsou Jakub Nepraš, Rony Plesl, Vladimír 518, František Skála, Prokop Bartoníček, uskupení The Macula, Wayne Garrett, Caitlind Brown a další.

Užijte si letošní rok plný nevšedních kulturních zážitků s CZECH THE LIGHT! Pro více informací sledujte www.czechthelight.cz nebo náš Facebook.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí109,16304588318