PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Bezplatné doučování

Kdy:
Středa 01.07.2015 až 31.12.2015
Kde:
Plzeň, Plzeň
Pořadatel:
Sdílet:

SLOVO 21 nabízí bezplatné doučování romským studentům středních škol Bezplatné doučování, poradenství ve volbě dalšího studia a pořádání přípravných kurzů pro úspěšné zvládnutí přijímacího řízení na vysoké školy nabízí romským žákům středních škol nezisková organizace SLOVO 21 i v roce 2015 v rámci projektu Dža Dureder. SLOVO 21 tak již po několikáté zvyšuje úspěšnost mladých Romů v českém vzdělávacím systému. Dža Dureder navazuje na úspěšné projekty z předchozích let, jako Dža Dureder 2014 nebo Můžeme jít dál II.

Do projektu se mohou zapojit romští studenti maturitních oborů z celé republiky a všichni ti, kteří se připravují na přijímací zkoušky na vysoké školy. Projekt tak působí preventivně proti předčasnému ukončení vzdělávání. Žáci a studenti se nejčastěji doučují z matematiky, českého jazyka, anglického jazyka, chemie a fyziky. Během deseti měsíců realizace posledního ročníku Dža Dureder se projektu zúčastnilo 19 studentů středních škol. Celkem navštěvovali 12 různých kurzů. Na projektu spolupracovali tři regionální koordinátoři a devět lektorů. SLOVO 21 pomohlo dvěma studentům se dostat na vysoké školy. Dalších třináct studentů v kurzech stále pokračuje a pět z nich uvažuje o podání přihlášky na některou z vysokých škol, říká koordinátorka projektu Denisa Miková Z přípravných kurzů, které byly od roku 2004 součástí různých projektů - například Sikhľuv odiader - Uč se dál, Dža dureder - Pokračuj nebo Můžeme jít dál - se za celých 10 let rozhodlo podat přihlášku na vysokou školu 251 romských studentů, z toho 143 mladých lidí se na vysněnou fakultu dostalo.

"Tento fakt považujeme za důkaz toho, že projekt je potřebný, kvalitní a efektivní," dodává Denisa Miková z organizace SLOVO 21. Doučování bude probíhat do 31. 12. 2015. Více informací o projektu a přihlášce naleznete na www.slovo21.cz Projekt je podpořen z dotačního programu MŠMT na Podporu integrace romské komunity v roce 2015

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí63,668966293335