PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz »

Tipy na výlet

Zámek Nečtiny

Novogotický zámek stojí ve vsi Hrad Nečtiny, části obce Nečtiny. Zámeček nechal naproti hradu Preitenštejnu v 16. století vybudovat Florián Grysperk z Gryspachu. Pod zámečkem byl na nově založeném rybníce usazen mlýn a pod ním i pivovar. Zámek je trojkřídlý, postavený na půdorysu písmene U, s nestejně dlouhými křídly vymezujícími čestný dvůr. Jednopatrovým budovám vévodí mohutná třípatrová věž ukončující jižní křídlo, v němž se nachází i bývalá zámecká kaple, která dnes slouží jako obřadní místnost.

Další info »

Vodní hrad Švihov

Gotický hrad se nachází ve městě Švihov v okrese Klatovy. Nechal ho zbudovat na konci 15. století, královský sudí Půta Švihovský, jeden z nejvýznamnějších mužů rodu Rýzmberků. Hrad Švihov byl od prvotní myšlenky komponován jako umělý ostrov. Budovy v centrální dispozici tvořily jádro hradu s paláci, kaplí a schodišťovou věží a uzavíraly tak čtverhranné vnitřní nádvoří. Chráněny byly pásem hradeb a vodními příkopy. Oba vodní příkopy byly napájeny vodou z řeky Úhlavy.

Další info »

Zelenohorská pošta (Zámeček - muzeum)

Zelenohorská pošta je zámeček nad historickým centrem města Nepomuk. Původně rodinné sídlo rytířů Táborských z Hirschfeldu, v letech 1708 - 1843 poštovní dostavníková stanice a nakonec po větších stavebních úpravách, v letech 1887 - 1888, kdy objekt získal eklektickou fasádu, sídlo lesního úřadu. Koncem 80. let 20. století byla zahájena, zcela v intencích doby, necitlivá, nikdy nedokončená, přestavba a následně objekt pozvolna chátral.

Další info »

Zámek Bystřice nad Úhlavou

První archivní zmínka o tomto objektu je z roku 1339 , kdy Sezema, syn Protivův z Dolan kupuje toto panství. Zřejmě již tehdy stála v místě dnešního zámku rozsáhlá tvrz. V druhé polovině 14.století byla původní tvrz rozšířena do podoby hradu. Kolem poloviny 16.století provedli Kočové z Dobrše přestavbu hradu na renesanční zámek. Tehdy zřejmě vznikly výrazné atributy pevnostní obranné funkce hradu jako příkopy a padací most.

Další info »

Zámek Mokrosuky

Původně vodní renesanční tvrz zbudovaná ve 2. pol. 16. stol.,vystavěná Volfem Gothartem Perglerem z Perglasu (či jeho synem), později přestavená na zámek. Tato patrová dvoukřídlá budova se sedlovou střechou, ozdobnými štíty a otevřenými arkádovými chodbami, se nachází ve vsi Mokrosuky na Klatovsku.

Další info »

Hrad Radyně

Na vrchu Radyně, mezi Plzní a Starým Plzencem v západních Čechách, stojí zřícenina hradu Radyně. Královský hrad byl postaven ve 14. stol. za vlády českého krále a císaře Římské říše Karla IV. Všechny báje a pověsti o hradu však mají původ u bájného zakladatele Radouše, který si přisvojil založení hradu na úkor Karla IV. Hrad během staletí mnohokrát změnil svého majitele. V roce 1920 ho od Adolfa Arnošta z Valdštejna koupil Starý Plzenec a do roku 1928 proběhla velká oprava hradu.

Další info »

Katedrála sv. Bartoloměje

Na náměstí Republiky v Plzni se hrdě tyčí gotický trojlodní chrám,(původně kostel), svatého Bartoloměje. Jeho stavba započala spolu se založením města, a byla dokončena počátkem 16. století. Je zřetelný již z dály se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Další info »

Divadlo Josefa Kajetána Tyla

Divadlo Josefa Kajetána Tyla bylo postaveno v letech 1899 - 1902 v novorenesančním stylu se secesními prvky. Je hlavním divadlem v Plzeňském kraji a důležité kulturní centrum města Plzně. Má tři scény, Velké divadlo, Nové divadlo a Malou scénu. Divadelní představení v Plzni se objevila již koncem 18. století. České divadlo se hrálo od roku 1818 ve velké síni radnice, v hostinci U zlatého orla, U arcivévody Ferdinanda a U bílé růže.

Další info »

Zoologická a botanická zahrada

Zoo v západočeské metropoli vznikla již v roce 1926 na břehu řeky Radbuzy v městské části Doudlevce. Od roku 1963 zoo působí v současném areálu na Lochotíně, kde se v roce 1981 sloučila se sousední botanickou zahradou. Zoologická a zároveň botanická zahrada v Plzni, druhá nejstarší v České republice, je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje.

Další info »

Velká synagoga

Velká synagoga je postavena v novorománském slohu s maurskými prvky podle plánů vídeňského architekta Maxe Fleischera, přepracovaných plzeňským stavitelem Emanuelem Klotzem, a její stavba probíhala v letech 1888 až 1892. Nachází se v centru města Plzeň v ulici sady Pětatřicátníků. Je druhou největší synagogou v Evropě a třetí největí na světě.

Další info »
1 2 3
Tipy na výlet 21 - 30 | 30 Celkem

Tipy na dovolenou - Západní Čechy


Hotel Melodie
16.07.2020 - 20.07.2020
Cena za os. od: 4 158


Františkovy Lázně - Wellness Hotel Bohemia
18.07.2020 - 24.07.2020
Cena za os. od: 8 995


Grandhotel Pupp
20.07.2020 - 23.07.2020
Cena za os. od: 3 000


Hotel Esplanade Spa & Golf Resort
21.07.2020 - 26.07.2020
Cena za os. od: 8 850Středa 15.7.2020
Plzeňský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.