PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

3 momenty, kdy ve svém podniku oceníte mzdový a personální software

15.06.2021
Investice do komplexního mzdového a personálního softwaru neznamená utratit pár drobných, proto je velmi důležité si ujasnit její konkrétní přínosy. Pokud o ní přemýšlíte, musíte co nejlépe odhadnout a ideálně i spočítat, zdali se vám skutečně vyplatí. Abyste pro rozhodování měli co nejvíce podkladů, podívejme se na pár situací, kdy vám takový software bude pomocí.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com

Když chcete zjednodušit a zefektivnit počítání mezd


Určitě máte svoji účetní, která se vám o mzdy stará. Mzdový systém jí však poskytne podporu, kterou určitě ocení. Mzdový program se nikdy nesplete v číslech. Vypočítává mzdy a pojištění, automaticky aktualizuje údaje o zaměstnancích. Počítá srážky ze mzdy, odměny, automaticky do výpočtu mzdy promítá i dovolenou.

Nabízí také vyhotovení a zaslání elektronických výpisů potřebných pro státní správu a zdravotní pojišťovny. Veškerá nutná data umí převést do účetnictví, je online napojený na insolvenční rejstřík a zajišťuje odeslání výplatních pásek na e-mail.

Velké množství z výše vyjmenovaných funkcí byste ve svém podniku určitě využili. Možná tou největší výhodou mzdového a personálního softwaru Nugget ale je jejich vzájemné propojení a sdílení dat mezi jednotlivými moduly. Kupříkladu tak běžná věc jako je čerpání dovolené. Zaměstnanec si o ni požádá, nadřízený ji schválí. To se ihned promítne do výkazu a plánu práce i do výpočtu zaměstnancovy mzdy.

Jak již bylo zmíněno na začátku, pořízení tohoto softwaru představuje určitou investici. Na výběr tak máte mezi nákupem, který vám zajistí jeho neomezené používání, a pronájmem licence na určité časové období. Obě verze obsahují mzdové a právní aktualizace. V každé chvíli si tak můžete být jistí, že pracujete s aktuální legislativou.

Když potřebujete uchovávat a zpracovávat velké množství dat o svých zaměstnancích


Osobní údaje, jejich kvalifikace, absolvované kurzy a školení, odpracovaný čas, délka vybrané dovolené, délka trvání a obsah jejich smluv, platový výměr. To jsou jen některé základní informace, které o svých zaměstnancích musíte shromažďovat a čas od času je využít. Pokud zaměstnáváte jen několik málo lidí, ta nejdůležitější data udržíte v hlavě a uchováte ve své vlastní, ať už elektronické, nebo papírové databázi.

Když ale počet zaměstnanců začne růst, zvětšuje se i množství dat, která o nich potřebujete střádat. Pro jejich správu už je zapotřebí nějaký komplexní a sofistikovaný software. V něm všechna výše zmíněná data, plus jakákoliv další vlastní, naleznete a můžete s nimi libovolně nakládat. Ať už na základě nich vytvářet porovnávání, statistiky, analýzy, reporty nebo výstupy pro další firemní oddělení (HR, účetní).

Výhodou je, že taková databáze má oboustranný přístup. To znamená, že i samotní zaměstnanci mohou sledovat, a v případě, že disponují patřičnými přístupovými právy, také upravovat informace, které o nich uchováváte. Mají kdykoliv okamžitě možnost přístupu ke své pracovní smlouvě, platovému výměru, interním předpisům a pravidlům či elektronické výplatní pásce.

Navíc si skrze rozšíření mzdového a personální systému o Portál pro zaměstnance mohou žádat o dovolenou, kterou jim jejich nadřízený stejným prostřednictvím schválí, nebo zamítne, případně se přihlásí na nějaké vypsané kurzy, školení a vnitrofiremní akce.

Když potřebujete pomoct s organizováním a řízením lidských zdrojů


Když roste počet zaměstnanců a rozrůstá se složitost organizační struktury v podniku, vzrůstá i náročnost její koordinace. Tento systém napomáhá ke snazšímu řízení a plánování lidských zdrojů. Nabízí možnost vytvořit katalog pracovních míst s přesně definovanými právy, povinnostmi a pracovními náplněmi jednotlivých pozic. Zobrazuje a pracuje také s vazbami mezi jednotlivými pracovními pozicemi.

Umožňuje efektivní plánování počtu zaměstnanců. Na základě zadaných kritérií vám pomůže stanovit, kolik nových zaměstnanců musíte na jaké pozice přijmout (případně propustit, přeřadit apod.), abyste dosáhli stanovených cílů a úkolů. Dá vám také informace o tom, jaké budete mít s přijmutím nového zaměstnance náklady a jestli se vám vůbec vyplatí.

Nabízí také hodnocení zaměstnanců dle zvolených kritérií. A to jak při náboru, kdy porovnává jejich potřebné kvalifikace a předpoklady pro výkon dané pozice, tak při samotné práci u stávajících zaměstnanců. Vytvoříte si zde i plán rozvoje zaměstnanců, naplánujete školení apod.

Autor: Pl
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Magazín

Zaplavené ojetiny mohou zamířit do Česka, varují prodejci

Německo, Belgie a Holandsko, těžce postižené povodněmi ze závěru minulého týdne, patří mezi země, ze kterých se do České republiky dováží nejvíce ojetin. Po katastrofálních záplavách lze čekat, že se naši západní sousedé budou v masové míře snažit ...

Chcete si koupit na Apple Watch řemínek? Poradíme vám, jak na to

Apple Watch jsou bezpochyby nejoblíbenější chytré hodinky, které vynikají nejen nadčasovými funkcemi, ale také designem. Vyměnit si dokonce můžete na ...

Předejděte poškození svého kufru, máme pro vás dvě šikovné vychytávky

Snad žádná část našeho vozu není tak multifunkční, jako právě kufr. A není divu. Někdy v něm přepravujete stavební zásoby ze supermarketu, jindy klece ...

Proč se koberec hodí nejenom do dětského pokoje

Máte doma koberec? Důvodů proč si alespoň jeden domů pořídit je celá řada. My se rozhodli pro vás vypsat alespoň některé z nich. Patří k nim například ...

Spořicí účet nebo termínovaný vklad?

Umění hospodařit s penězi patří mezi nejtěžší disciplíny světa dospělých. Pro mnoho lidí představuje výplata jediný zdroj příjmů, z něhož je třeba kaž ...

Úterý 27.7.2021
Plzeňský kraj
Další regiony »


O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.