PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Americká společnost Ball zahajuje v Plzni výstavbu nejmodernějšího závodu na výrobu hliníkových obalů v ČR

29.04.2022
Společnost Ball Corporation, přední světový výrobce nekonečně recyklovatelných hliníkových nápojových plechovek, včera symbolicky zahájila výstavbu nového výrobního závodu v průmyslové zóně Panattoni Pilsen Digital Park. Investice ve výši 170 milionů eur (4,5 miliardy Kč) je za poslední rok v Plzeňském kraji i v rámci celé České republiky největší svého druhu a vytvoří až 200 nových pracovních míst.
Foto: czechinvest.org
Společnost vyrábí nápojové plechovky v Dýšině u Plzně již více než 25 let a nový moderní výrobní závod na Borských polích v Plzni zahájí provoz začátkem roku 2023. S ohledem na rychle rostoucí poptávku po recyklovatelných nápojových plechovkách v Evropě i po celém světě investuje společnost Ball do nového špičkového zařízení, aby uspokojila zvyšující se potřeby svých zákazníků.

Nový výrobní závod bude v Panattoni Pilsen Digital Park zaujímat plochu přes 100 000 m2 s možností dalšího rozšíření. Na dnešním slavnostním ceremoniálu poklepala Carey Causey, prezidentka společnosti Ball Beverage Packaging pro region EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), společně s Pavlem Šindelářem, primátorem města Plzeň, na "základní kámen" nového závodu, který byl vytvořen z bloku použitých hliníkových nápojových plechovek tak, aby symbolizoval jejich recyklovatelnost.

Hliníkové plechovky jsou celosvětově nejrecyklovanějším nápojovým obalem. Jen v Evropě se jich recykluje v průměru 76 %, v Německu pak až 99 %. Recyklovaný hliník lze použít opakovaně a v podstatě donekonečna s minimálními ztrátami. Jeho zpracování a přetvoření na novou plechovku trvá pouhých 60 dní.

"Poptávka po udržitelnějších obalech obecně prudce roste. Je proto nezbytné, aby naše společnost pokračovala v investicích, které podpoří nejen náš růst, ale i růst našich zákazníků a celé společnosti," řekla Carey Causey, prezidentka společnosti Ball Beverage Packaging v regionu EMEA. "V České republice působíme již 25 let. Jsem proto nadšená, že může vytvořit další pracovní příležitosti v oblasti udržitelné výroby právě zde v Plzeňském regionu, který disponuje jak kvalitní pracovní silou, tak i silným průmyslovým dědictvím," dodala Carey Causey.

adek Mádr, generální ředitel společnosti Ball Beverage Packaging Czech Republic, uvedl, že společnost nabírá zaměstnance pro svůj nový závod na Borských polích již v těchto dnech. "Od začátku března jsme spustili velkou náborovou kampaň. Naše nové zaměstnance musíme zaučit a proškolit, aby byli včas připraveni na zahájení výroby v roce 2023. Tento proces zabere několik měsíců, proto nabíráme už dnes. Nabízíme stabilní pracovní místa v rychle se rozvíjejícím odvětví. Věřím, že o práci v našem špičkovém provozu bude v řadách místních manuálně zručných a technicky nadaných zaměstnanců velký zájem. Těšíme se, že v nadcházejících měsících přivítáme a vyškolíme další pracovníky z Plzeňska," řekl Radek Mádr přítomným novinářům a hostům.

Akce se zúčastnil také primátor města Plzně Pavel Šindelář, který uvedl, že si váží takových podnikatelů, kteří do krajské metropole přináší významné investice.

"Projekt Panattoni Pilsen Digital Park, který budujeme na revitalizovaném brownfieldu po plzeňské Škodě obsadí jako první americká společnost Ball. Těší mne, že se jedná o vysoce automatizovanou výrobu recyklovatelných nápojových obalů z hliníku. Naplňujeme tím naši dlouhodobou filosofii spočívající v udržitelném rozvoji. Spoluprací našich společností vlastně vznikla taková recyklace na druhou, jelikož i náš průmyslový park je výsledkem recyklace území. Oživením dříve mrtvého brownfieldu po letech opět začne přinášet tato lokalita užitek pro město, občany i Českou republiku," říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Ředitelka Divize investic a zahraničních aktivit agentury CzechInvest Eva Jungmannová v průběhu slavnostního setkání uvedla, že "rozvoj společnosti Ball Beverage Packaging je v Česku rozhodně vítán, protože jde o úspěšně zavedeného a společensky odpovědného investora se zaměřením na recyklovatelné materiály šetrné k životnímu prostředí." I proto již v roce 2019 CzechInvest pomohl firmě získat investiční pobídku na investici firmy v celkové výši téměř 900 milionů korun do nově instalovaných technologií. Jejím účelem bylo zlepšit procesy, efektivně využít zdroje a kapacity a podpořit udržitelný rozvoj i růst společnosti v regionu.

Informace o Panattoni Pilsen Digital Park:


Panattoni Pilsen Digital Park je koncipován tak, aby uživatelům v moderních budovách umožnil nainstalovat a provozovat sofistikovaná automatizovaná zařízení využívající nejmodernější technologie k minimalizaci dopadů na životní prostředí. Cílem je vytvořit zázemí pro společnosti, které vytvoří i vysoce kvalifikovaná pracovní místa pro absolventy vysokých škol. Na území po rozsáhlém brownfieldu o rozloze 28 hektarů budou po revitalizaci stát celkem tři budovy, které budou mít v dosahu kvalitní infrastrukturu, jež vhodně navazuje na okolní průmyslové provozy. Záměr je v souladu s aktuální rozvojovou strategií města Plzeň.

Zdroj: CzechInvest
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Krajský úřad Plzeňského kraje již podesáté oživily vánoční trhy

Vnitroblok a prostor před vchodem do budovy Krajského úřadu Plzeňského kraje již podesáté ožil vánočními trhy. Ve čtvrtek 30. listopadu 2023 své výrobky představili studenti jedenácti krajských středních škol a zástupci sedmi neziskových organizací ...

VZP: Pacientů s HIV přibylo, Česko je nadále zemí s nízkým počtem pacientů

Vloni přibylo 676 nových případů infekce HIV u pojištěnců VZP. Za léčbu 2800 pacientů pojišťovna vloni zaplatila více než 500 milionů korun, nejvíce z ...

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích dola ...

GasNet před zimou kontroloval těsnost plynovodů

Největší český distributor zemního plynu, skupina GasNet, zvýší sílu zápachu distribuovaného zemního plynu. Nárazová odorizace se letos uskutečnila od ...

Projekt PRO CHMEL pomáhá českým chmelařům. Prazdroj zjistil, kolik vody potřebuje chmel

Český výzkumný projekt PRO CHMEL, který inicioval Plzeňský Prazdroj spolu s Microsoftem a Chmelařským institutem, přinesl po dvouletém měření vlivu po ...

Sobota 2.12.2023
Plzeňský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes