PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Tažné zařízení je praktické, a dokonce zvýší hodnotu vozidla

28.07.2022
Pokud pravidelně vyrážíte na chatu, často něco stěhujete, a tím pádem potřebujete i vozík, neobejdete se bez tažného zařízení. Přestaňte se spoléhat na někoho z rodiny, zkrátka investujte do tažného zařízení pro svůj automobil, pořiďte si vhodný vozík, potom třeba i nosič kol a staňte se naprosto soběstačnými. V následujících řádcích vám o tažném zařízení prozradíme více informací.
Ilustrační snímek | Zdroj: tazne-rameder.cz
Tažné zařízení neslouží pouze k zapojení vozíku, ale také třeba karavanu, nosiče kol a podobně. V první řadě je nezbytné podotknout, že montáž tohoto prvku byste měli svěřit do rukou profesionálů. Obraťte se například na tohoto prodejce.

Jak vybrat tažné zařízení?


Postaví se před vás jedna důležitá otázka. Chcete pevné, nebo odnímatelné řešení? Záleží především na tom, jak často plánujete tažné zařízení využívat. Pevné provedení je v podstatě tažná koule přišroubovaná dvěma šrouby. Velkou výhodou je, že nemusíte tažné zařízení sundávat.

Sáhnout můžete také po odnímatelném tažném zařízení, které ale musíte vždy sundávat, pokud ho zrovna nepoužíváte. Druhá zmíněná varianta vyhovuje především majitelům elegantních motorových vozidel, kteří chtějí zachovat čisté linie a ničím nenarušený design.

Specifickou skupinou jsou ještě zařízení přímo na nosiče kol, jež však nevyužijete k žádnému jinému účelu, a proto je dobré zvážit, jestli vám to postačí.

Zápis do technického průkazu


Zapomenout nesmíme ani na to, že se musí tažné zařízení zapsat do technického průkazu. Jestliže vám instalaci provede certifikovaná odborná společnost, zaplatíte pouze poplatek na úřadě za přihlášení. Pokud si montujete tažné zařízení sami, případně v servisu bez pověření k montáži, je nezbytné podstoupit jeho STK kontrolu a zaplatit opět poplatek za přihlášení.

Pro zápis tažného zařízení potřebujete vyplněný příslušný formulář, velký technický průkaz, osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz), typový list tažného zařízení, kopii certifikátu "Pověření k montáži" od společnosti, která vám provedla instalaci. Soukromá osoba ještě předkládá občanský průkaz a právnická osoba živnostenský list, nebo výpis z obchodního rejstříku.

Často kladené otázky


Jak dlouho trvá montáž? Většinou odborná společnost zvládá montáž do čtyř hodin. Záleží na konkrétním automobilu.

Jaká je maximální hmotnost přípojného vozidla? Ve velkém technickém průkazu je uvedená největší technicky přípustná hmotnost přípojných vozidel, přičemž danou hodnotu je nezbytné dodržet.

Jak je to s instalací tažného zařízení na nové vozidlo kvůli záruce? Jestliže investujete do zařízení od renomované značky a dodržíte pracovní postupy i technické vybavení pro kódování vozidel, ztráta záruky rozhodně nehrozí.

Autor: WP
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Magazín

Těšíte se na jarní radovánky na zahradě? Nezapomeňte na kvalitní nábytek

V současné chvíli pomalu přichází okamžik, který znamená postupný návrat na naše milované zahrady. Společně se stoupající teplotou začneme v těchto prostorech trávit stále větší množství času, takže rozhodně nesmíme zapomínat na pořádná lehátka, ...

Vhodně zvolené venkovní dlaždice změní vaši zahradu v dovolenkovou destinaci

Přáli jste si vždycky žít v přímořských zemích, kde za každým rohem číhá sluníčko, malované dlaždice či kouzelné terasy? Nedivíme se. V Čechách sice m ...

Šok, obdiv, vztek i pocit bezmoci a strachu. Vědci zkoumali emoce v české společnosti rok od ruské invaze

Emocionální reakce občanů České republiky v době vpádu ruských vojsk na Ukrajinu i rok poté, ale také pocit identifikace s demokratickou Evropou a pos ...

Autoservisy odváděly loni nekvalitní práci napříč republikou včetně Prahy

Práce a opravy v autoservisech vykazovaly v loňském roce velké rozdíly v kvalitě. Nešlo přitom o rozdíly mezi kraji či značkami vozidel, jako tomu býv ...

Lidé se závislostí na návykových látkách mají výrazně větší riziko úmrtí a kratší délku života

Zvýšené riziko úmrtí a výrazně zkrácená délka života kvůli rozvoji řady závažných fyzických onemocnění - to jsou nově potvrzené důsledky závislostí na ...

Sobota 1.4.2023
Plzeňský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes