PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Plzeň a Plzeňský kraj

Most v Liticích se v úterý uzavře

1. 10. 2022 | Most v plzeňském šestém městském obvodu Litice se od úterý 4. října na přibližně dva měsíce úplně uzavře. Dosud byl uzavřený pro automobilovou dopravu, vozy MHD tady projížděly polovinou vozovky.

Během čtyř minut se vážně zranily dvě ženy při pádu z koně

30. 9. 2022 | Během pouhých čtyř minut vyjížděli v pátek po 17. hodině na Plzeňsku zdravotničtí záchranáři ke dvěma pádům z koně.

Valík bude kvůli údržbě uzavřený, projíždět se bude druhým tubusem

30. 9. 2022 | Od pondělí bude uzavřený tubus ve směru na Prahu, ve středu se role prohodí a bude uzavřený tubus na Německo.

Vodárenská věž v areálu nemocnice v Dobřanech poslouží i pro terapie

30. 9. 2022 | Psychiatrická nemocnice v Dobřanech opravila ve svém areálu vodárenskou věž, jejíž vznik se podle dochovaných plánů datuje do roku 1878. Původní 28 metrů vysoká věž vystavěná v novorenesančním stylu sloužila jako vodojem zásobující nemocnici vodou, časem však přestala být funkční a začala chátrat.

PMDP mění podmínky pro občany Ukrajiny, kteří jezdili MHD do teď zdarma

30. 9. 2022 | Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) upravily podmínky pro občany Ukrajiny, kteří jezdí MHD v současné době zdarma. Od října budou cestovat zdarma pouze po dobu jednoho měsíce od udělení víza, po uplynutí této doby budou za jízdné platit.

Zdroj: plzensky.denik.cz | Další zprávy »
18:12:19 | 01.10.2022

Druhé kolo voleb do Senátu ovládla v Plzni Daniela Kovářová

1. 10. 2022 | Nezávislá kandidátka Kovářová získala 54,06 %, přičemž pro ni hlasovalo 10 707 voličů. Stala se tak senátorkou. Naxera se 45,93 % oslovil 9 096 voličů.

Most v Liticích se kvůli komplikacím při opravě na dva měsíce uzavře i pro hromadnou dopravu

1. 10. 2022 | Dosud byl most uzavřený pro automobilovou dopravu, vozy MHD tady projížděly. Od 4. října do 2. prosince 2022 tady bude platit úplná uzavírka.

Oprava cementobetonových desek omezí provoz na dálnici D5

1. 10. 2022 | Práce budou probíhat postupně až do 14. října a v dotčených úsecích vždy dojde ke krátkodobému uzavření jednotlivých jízdních pruhů.

Od října dochází ke změně podmínek přepravy občanů Ukrajiny v plzeňské hromadné dopravě

1. 10. 2022 | Od soboty 1. října 2022 mohou ukrajinští občané využívat hromadnou dopravu v Plzni bezplatně po dobu jednoho měsíce udělení víza.

Den architektury podvanácté: procházky, prohlídky poválečné architektury nebo výstavy

30. 9. 2022 | Zatímco loňský ročník se zaměřil na současnou architekturu, letos zveme obyvatele města k průzkumu architektury vzniklé v období 1948–1989.

Zdroj: https://plzenoviny.cz | Další zprávy »
18:12:20 | 01.10.2022

Propaganda pozbude účinnosti, jakmile o ní víme. Pravil v roce 1937 „nejpovolanější“, Joseph Goebbels. Glosa Iva Fencla

Propaganda pozbude účinnosti, jakmile o ní víme. Pravil v roce 1937 „nejpovolanější“, Joseph Goebbels. Glosa Iva Fencla

20. 9. 2022 | Filmová propaganda komunismu i nacismu… Richard Taylor z Velké Británie je současně profesor politologie a teoretik filmu. Vedle ruských a německých dějin dvacátého století (mají společného ledacos) ho zaujaly metody, jejichž následkem se životy lidí promítají do filmové propagandy. Ať v rámci snímků dokumentárních či hraných. Zevrubná Taylorova práce „Filmová propaganda: Sovětské Rusko a nacistické Německo“ vyšla před časem v českém překladu Petrušky Šustrové. Jádrem výkladu jsou dva kulty, oko ...

Nevinné životy ve třech aneb Jsem voyeur a nestydím se to přiznat. Glosa Iva Fencla

Nevinné životy ve třech aneb Jsem voyeur a nestydím se to přiznat. Glosa Iva Fencla

6. 9. 2022 | Slyšeli jste to kolikrát. „Buď sám sebou, budeš tím v cajku.“ Hm. Je to knížecí rada, protože toužíte-li vyvraždit sněmovnu, nebudete v pohodě ani vy, ani sněmující, ani jejich milenky, ani jejich děti, ani jejich ženy; koneckonců nebude nadšena ani policie, i když bude mít díky vám náplň práce.

Freud byl podvodník, zatímco Jung měl pravdu aneb Chtít si něco dokázat. Glosa Iva Fencla

Freud byl podvodník, zatímco Jung měl pravdu aneb Chtít si něco dokázat. Glosa Iva Fencla

30. 8. 2022 | Možná každý si chceme občas něco dokázat. Na tom samotném já osobně nevidím nic špatného a ani ne prožluklého, naopak. Zvláštní mi však připadá situace, kdy si člověk něco dokazuje, dostane se již do určité nadějné fáze, nu, a v momentě, kdy ho napadne „ahá! ohó, takže bych to dal“, ucukne.

Pokud se povede napsat živou postavu, musí jednat, jak je pro ni přirozené, a ne jak si vymyslel autor, prozradil žánrově neposedný spisovatel

Pokud se povede napsat živou postavu, musí jednat, jak je pro ni přirozené, a ne jak si vymyslel autor, prozradil žánrově neposedný spisovatel

18. 8. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Představuji: Václav Gruber (*1953), lékař, spisovatel. Píše prózy, žánrově různorodé. Autor víc než dvaceti knih, když nepočítám ještě nevydané, takřka do dalších dvaceti přispěl. Člen Obce spisovatelů České republiky a Střediska západočeských spisovatelů. Bydlí ve Stodu u Plzně. Mimo jiné napsal příběhy z medicínského prostředí, často se závažnou tematikou. Například romány Zastřelte toho chromého koně a Druhý dech chromého koně, kde se zabývá problémem eutanazie. Typickými ...

Dětství jsem prožil s mladší sestrou a „psíčkem“ Punťou. Glosa Iva Fencla

Dětství jsem prožil s mladší sestrou a „psíčkem“ Punťou. Glosa Iva Fencla

16. 8. 2022 | Je to letos už osmdesát let, co děcka přišla o psa Punťu a početnou jeho rodin(k)u. I páníčky: Hanku a Vašíka. Tento „Puntík“ byl zatrolený zlobič a moc rád utíkal z domova. Ale představoval dobový fenomén. Za osm let (1934-1942) bylo zveřejněno přes pět pokračování těchto - často velmi dobrodružných - příběhů. Podobně jako s Rychlými šípy to však za války skončilo. Trudně. A - oproti Foglarově klasice - návrat nastává dokonce teprve po roce 1989. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/plzensky-kraj/ | Další zprávy »
18:12:20 | 01.10.2022

Sobota 1.10.2022
Plzeňský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.