PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Plzeň a Plzeňský kraj

Oprava barokního kostela v Přešticích pokračuje

22. 1. 2022 | Přes tři měsíce už řemeslníci rekonstruují barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích. Velká oprava za 81 milionů korun pokračuje podle plánu. Hotovo by mělo být v roce 2023.

Kovové dveře k veřejným toaletám na Kolonádě v Klatovech některé lidi děsí

22. 1. 2022 | Veřejné toalety na Kolonádě v Klatovech jsou již hotové. Budí ale opět mezi lidmi rozruch, jelikož podle některých jsou kovové dveře na této historické budově jako pěst na oko.

Čistírny oděvů v plzeňských nákupních centrech končí. Nepřežily pandemii

22. 1. 2022 | Ve větších obchodních centrech v Plzni ukončily svůj provoz čistírny oděvů.

Ošuntělou Škodovkou a starým Roburem jeli z Nýřan až do Turecka

21. 1. 2022 | Kuriózní výlet má za sebou parta pěti kamarádů z Nýřan a Staňkova. Starou Škodovkou a historickým Roburem dojeli až k hoře Ararat v Turecku.

Ze svědectví řidičů na D5 mrazí: Černý mrak a bílá tma. Vyskočil jsem z auta

21. 1. 2022 | Auta natlačená na sebe, osobní vozy rozmačkané o kamiony a svodidla. Během chvilky se 150metrový úsek dálnice D5 proměnil ve vrakoviště. Řidiči vyskakovali z aut a bezmocně sledovali další a další nárazy. Všude zápach uniklé nafty a hemžení hasičů a záchranářů mezi vraky aut. Hromadná nehoda 36 nákladních osobních vozidel se naštěstí obešla bez ztráty na životech a „pouze“ s šesti zraněnými. Škodu zatím vyšetřovatelé odhadují na 11 milionů. ...

Zdroj: plzensky.denik.cz | Další zprávy »
04:12:24 | 23.01.2022

Plzeň bude i nadále významně podporovat mladé sportovní talenty

Plzeň bude i nadále významně podporovat mladé sportovní talenty

22. 1. 2022 | Město Plzeň, Plzeňský kraj, příslušné svazy a kluby uzavřou memoranda v oblasti podpory mládežnických akademií v Plzni.

Počet odhalených nákaz omikronem skokově narůstá

Počet odhalených nákaz omikronem skokově narůstá

22. 1. 2022 | Krizový štáb Plzeňského kraje vyhodnotil ve středu 19.ledna 2022 situaci v nemocnicích, počet odhalených nových nákaz a průběh očkování v kraji.

Počítačové kurzy se po vynucené přestávce opět otevírají seniorům

Počítačové kurzy se po vynucené přestávce opět otevírají seniorům

22. 1. 2022 | Kurzy naučí seniory pracovat s chytrým telefonem nebo upravovat fotky.

Ilona Mauritzová přivítala nového primátora města Plzně

Ilona Mauritzová přivítala nového primátora města Plzně

21. 1. 2022 | Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová přivítala v úterý v ranních hodinách na půdě krajského úřadu nového primátora města Plzně Pavla Šindeláře, který byl v pondělí nově jmenován do své funkce.

Plzeň má nového primátora, je jím Pavel Šindelář

Plzeň má nového primátora, je jím Pavel Šindelář

20. 1. 2022 | Plzeň má nového primátora, funkce se v pondělí 17.ledna 2022 ujal jedenačtyřicetiletý Pavel Šindelář (ODS). Ten dosud působil jako technický náměstek primátora Martina Baxy, jenž se stal ministrem kultury a nejvyššího postu v čele západočeské metropole se vzdal.

Zdroj: plzenskenovinky.cz | Další zprávy »
04:12:24 | 23.01.2022

Na Slovanech řádili sprejeři. Poškodili hned dva objekty

22. 1. 2022 | V tomto týdnu dosud neznámý pachatel či pachatelé poničili vnější stěnu halových garáží v ulici Barákova a část fasády bytového domu v ulici Topolová.

Blíží se odhalení pamětní desky Věry Kohnové, židovské dívky a autorky deníku

22. 1. 2022 | Deska je z bronzu a má být stálou připomínkou dívky, která musela odejít ze svého domova, zanechala svědectví své doby a už se nikdy nevrátila.

Planá podruhé udělila Ceny města Planá

22. 1. 2022 | Město Planá letos již podruhé udělilo Ceny města Planá těm, kteří se zasloužili o rozvoj a dobré jméno města nebo se aktivně podíleli na komunitním životě v Plané.

Na bezpečnost dohlíží ve fakultní nemocnici přes 400 kamer

21. 1. 2022 | Nelehký úkol zajistit bezpečnost v celé FN Plzeň, kudy denně prochází velké množství lidí, má Bezpečnostní velín, který je řízen Oddělením bezpečnosti FN Plzeň.

Josef Hlavatý následoval Jana Palacha. Komunisté jeho sebevraždu svalovali na osobní problémy

21. 1. 2022 | Pouhý den po tragickém úmrtí Jana Palacha se pokusil upálit plzeňský pivovarský dělník Josef Hlavatý. Komunisté jeho čin svalovali na osobní problémy.

Zdroj: https://plzenoviny.cz | Další zprávy »
04:12:25 | 23.01.2022

Úspěch v novinařině se dost těžko měří, říká dlouholetý novinář, kantor a současný kralovický starosta

Úspěch v novinařině se dost těžko měří, říká dlouholetý novinář, kantor a současný kralovický starosta

20. 1. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Ing. Mgr. Karel Popel (* 5. 2. 1965, Praha) je absolventem dvou univerzit a na severu Plzeňska představuje známou až renezanční osobnost spojenou s řadou různých veřejných aktivit, sportovních, spolkových, pedagogických, publikačních i jiných. Také je již čtvrtým rokem starostou města Kralovice. O jeho životě i o tom, co přináší starostování v době covidové, nám prozradí více v následujících řádcích. ...

Jak se řehtat skoro všemu… Plus jeden starý fór. Vlastně tři. Glosa Iva Fencla

Jak se řehtat skoro všemu… Plus jeden starý fór. Vlastně tři. Glosa Iva Fencla

18. 1. 2022 | Třetí lednové pondělí, které letos vyšlo na sedmnáctého, je prý nejkrizovější den roku; samo sebou jak pro koho. Zatímco jeden páchá bilanční sebevraždu, druhý je uprostřed plné práce na románu (nejlepší terapie) a ten třetí pije v Alpách gin s Ester Ledeckou.

Kunderu navštěvuji velmi často, aniž bych jeho tajnou adresu znala, přiznala plzeňská spisovatelka a básnířka dlouhého jména

Kunderu navštěvuji velmi často, aniž bych jeho tajnou adresu znala, přiznala plzeňská spisovatelka a básnířka dlouhého jména

13. 1. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Karolina Tetzeli Pláničková (*1975 v Klatovech; dále jen KTP – vzhledem k délce a komplikovanosti spisovatelčina jména) je západočeská pedagožka a literátka, která píše verše a zasáhlo ji mimo jiné dílo Milana Kundery. Tomu věnovala cyklus ‚rozjímání‘ (byť za toto slovo mě zabije), které v původní verzi zveřejňoval na pokračování časopis Plzeňský literární život. Další její doménou je mužský živel v kontrastu k živlu ženskému. Loni jí vyšla kniha ‚Teorie přirozeného výběru‘ a ...

Spisovatelství jako chiméra, terapie i ryzí potřeba. Aneb život podle I. F. Glosa Iva Fencla

Spisovatelství jako chiméra, terapie i ryzí potřeba. Aneb život podle I. F. Glosa Iva Fencla

11. 1. 2022 | Když jsem byl panic, mimo jiné jsem sníval, jak píši u stolu nějaký příběh, ne-li knihu, a tu přichází dívka, kterou zrovna marně miluji, a pokládá mi ruce na ramena. Místnost ale vždycky byla útulná už předtím; ještě jinými slovy jsem grafoman. To mohu napsat s klidem, protože výraz není přesně definován. Tak či onak jsem psával od dětství, což provázívalo kreslení komiksů, ale pár let po dvacítce jsem s komiksy skončil. Od té doby jen píši a nikoli pořád, takže sám se nepovažuji za grafomana, ...

Nebýt šumavských niv, jižní Čechy zažijí pořádnou povodeň. Kdo je zachránil? Šumava. Zadržela vodu

Nebýt šumavských niv, jižní Čechy zažijí pořádnou povodeň. Kdo je zachránil? Šumava. Zadržela vodu

7. 1. 2022 | V posledních dnech Šumavě hrozila povodeň. Meteorologové mluvili i o dvacetileté povodni. A ta by udělala na majetcích lidí pořádnou neplechu. A takovou neplechu na počátku ledna, kdy se blíží mrazy, to by člověk nepřál ani svému nejhoršímu nepříteli. Ovšem díky pečlivé práci Národního parku Šumava k povodni nedošlo. Objevily se jen náznaky. Meteorologové mluví o dvou až pětileté povodni, která se prohnala jižními Čechami. A neponičila žádné lidské obydlí. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/plzensky-kraj/ | Další zprávy »
04:12:24 | 23.01.2022

Ukončení činnosti Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad

2. 1. 2022 | Zákonem č. 251/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů, a dalšími souvisejícími zákony, byla Regionální rada Jihozápad k 31. prosinci 2021 zrušena. Právním nástupcem od 1. ledna 2022 je stanovena Česká republika – Ministerstvo pro místní rozvoj, pro oblast daňových řízení pak Ministerstvo financí ČR.

Zdroj: rr-jihozapad.cz | Další zprávy »
04:12:25 | 23.01.2022

Neděle 23.1.2022
Plzeňský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.