PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Očekávání nájemníků: Co hledají moderní nájemníci v nemovitosti

08.11.2023
Trh s pronájmem nemovitostí prošel v posledních letech výraznými změnami, a to i díky nárokům a preferencím moderních nájemníků. Dnešní nájemníci mají vyšší očekávání a hledají nemovitosti, které jim nabízejí více než jen střechu nad hlavou. Jaká očekávání tedy moderní nájemníci mají? Pojďte to s námi zjistit blíže.
Ilustrační snímek | Foto: wavebreakmedia / Shutterstock.com

Lokalita a dostupnost


Moderní nájemníci kladou důraz na lokalitu. Především mladí lidé chtějí bydlet v oblastech s dobrým spojením do práce, škol, obchodů a ke společenskému vyžití. Blízkost veřejné dopravy, cyklostezek a služeb je pro ně klíčová. Nemovitost v dobře dostupné lokalitě má pro ně větší hodnotu. Běžné je v dnešní době také studentské spolubydlení - v univerzitních městech tak nejsou výjimkou skupinky nájemníků pohledávající větší nemovitost, kam by se přesunuli všichni. Proto jdou na odbyt větší byty k pronájmu například také v Plzni, Pardubicích, Ostravě a dalších studentských metropolích.

Energetická efektivnost


S narůstajícím důrazem na udržitelnost a nižší energetickou spotřebu nová generace očekává, že nemovitost bude energeticky efektivní. Dobře izolované byty s moderním topením a chlazením pomáhají snižovat náklady na energie a jsou ekologicky šetrné.

Bezpečnost


Bezpečnost je pro nájemníky zásadní, obzvlášť pokud mají rodinu. Hledají nemovitost s bezpečnostními prvky, jako jsou kvalitní zámky, alarmové systémy, kamery a dobře osvětlené okolí. Cítit se v bytě a jeho okolí bezpečně je pro ně klíčové.

Moderní vybavení


Moderní doba plodí moderní nájemníky, kteří vyžadují moderní vybavení. To zahrnuje kvalitní spotřebiče, kuchyňskou linku s dostatečným úložným prostorem a v některých případech i vlastní pračku a sušičku. Dále ocení také rychlé internetové připojení, díky němuž se budou moci věnovat práci i z domu.

Flexibilita smlouvy


Svoboda a flexibilita jsou pro společnost stále důležitější. Mnozí nájemníci preferují kratší nájemní smlouvy, které jim umožní snadněji reagovat na změny v životní situaci. Flexibilní podmínky nájmu jsou pro ně atraktivní a budují vzájemnou důvěru.

Společné prostory


Kvalitní společné prostory v bytovém komplexu, jako jsou fitness centra, herny, kavárny nebo zahrady, značně zvyšují úroveň života (a také cenu nemovitosti). Tyto prostory poskytují přidanou hodnotu a možnost navázat sociální kontakty s ostatními nájemníky, což je v mnoha ohledech bráno jako výhoda.

Péče o nemovitost


Majitelé nemovitostí by měli dbát na pravidelnou údržbu a opravy. Moderní nájemníci očekávají, že problémy budou řešeny rychle a nemovitost bude neustále v dobrém stavu. Ostatně je i v zájmu pronajímatelů, aby tam nájemníci zůstali co nejdéle.

Domácí mazlíčci


Pro mnoho nájemníků jsou domácí mazlíčci nedílnou součástí rodiny. Nemovitosti, které umožňují chov domácích zvířat, jsou pro ně mnohem atraktivnější a mnohdy si kvůli tomu rádi připlatí.

Závěrem


Moderní nájemníci mají stále vyšší nároky na nemovitosti, které si pronajímají. Majitelé nemovitostí by měli být schopni tato očekávání splnit, pokud chtějí uspět na konkurenčním trhu pronájmů. Flexibilita, energetická účinnost, bezpečnost a moderní vybavení jsou klíčovými faktory, které mohou přilákat kvalitní nájemníky a zajistit dlouhodobý úspěch na trhu s pronájmem nemovitostí.


Kateřina Houšková


Copywriter
Psaní se věnuje od roku 2017, kdy začínala v redakci online magazínu. Přes něj se v roce 2019 dostala ke copywritingu, u nějž už zůstala. Na přání klienta s pečlivostí zhotoví srozumitelné texty, které osloví. Některé z nich naleznete také na produktvdetailu.cz.

Autor Kateřina Houšková
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Magazín

Spalničky nepostihují jen děti. Nejlepší ochranou je očkování

Spalničky jsou velmi nakažlivé onemocnění - každý vnímavý jedinec, který se setká s virem spalniček, téměř jistě onemocní. Pokud někdo nebyl očkován, nebo pokud si není jistý, zda byl očkován, je vhodné se nechat naočkovat. Na tom, že ...

Expert: V boji se závislostmi stále chybí dostatečná prevence

V České republice stále chybí dostatečná prevence v boji s alkoholem. Vyplývá to i z aktuálního průzkumu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Pouze 52 % ...

O titul České ceny za architekturu se uchází přes tři sta staveb

O titul v letošním, 9. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 307 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. ...

Nejčastější hrozby pro platformu macOS v posledních týdnech

Nejčastější hrozbou pro platformu macOS zůstává dlouhodobě přítomný adware Pirrit. V uplynulých týdnech ale na sebe nejvíce upoutal pozornost škodlivý ...

Proč je důležité čistit koberce

Koberce jsou oblíbenou volbou pro mnoho domácností a kanceláří, protože dodávají prostorům útulnost a teplo. Bohužel se však snadno špiní a mohou být ...

Středa 19.6.2024
Plzeňský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes