PlzeňDnes.cz
PlzeňDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Plzeň a Plzeňský kraj

Dva žebříky získali Vypsaná fixa a Žbirka, speciální cenu dostal Pavlíček

1. 4. 2023 | Šestihodinovým programem vyvrcholil v pátek 31. března večer v plzeňském DEPO2015 31. ročník Hudebních cen Žebřík.

ANKETA: Proč je dobré číst knížky i dnes? Spisovatelé prozrazují sedm důvodů

31. 3. 2023 | Sedm českých spisovatelů, s nimiž Deník spolupracuje, nabízí sedm důvodů, proč otevřít knihu a prožít jejím prostřednictvím neuvěřitelný příběh či obohatit mysl. V rámci speciálního vydání s podtitulkem Lidé, čtěte přinášíme jejich nápady a argumenty v sedmi drobných glosách. Po dočtení se postavte před knihovnu a najděte v ní ten kousek, který bude stát za to otevřít a dočíst.

Kdo jsou vaši knižní hrdinové? Vinnetou, Kája Mařík i kocour Mikeš

31. 3. 2023 | Vážení čtenáři, jsme rádi, že jste se nám pochlubili svými nejlepšími knižními kamarády. Hrdiny, kteří vás provází celý život. Děkujeme!

Chtěl se zabít, ale zachránila ho láska k rybám. Ota Pavel měl své démony

31. 3. 2023 | Dukla mezi mrakodrapy, Smrt krásných srnců, Jak jsem potkal ryby. To je jen několik titulů, jejichž autorem je Ota Pavel. Po přečtení jeho knih, které jsou pohlazením po duši, byste jistě nehádali, že je napsal člověk těžce zkoušený osudem. Během 42 let, které mu byly na tomto světě vyměřeny, sice zažil radostné dětství s chytáním ryb a kariéru nadějného hokejisty, ale i rodinné utrpení spojené s válkou a onemocnění maniodepresivní psychózou. 31. března tomu bude 50 let ode dne, kdy spisovatel z ...

Bijte se jak lvové o mříže! Natočte, jak recitujete a pošlete nám video

30. 3. 2023 | Naši milí milovníci knih, dubnový webový speciál jsme věnovali podpoře čtení v Česku a pojmenovali ho Lidé čtěte! Neodmyslitelnou součástí literatury je i poezie. Recitujete rádi? Píšete sami básničky? Pochlubte se a zašlete nám do redakce recitační video svoje, nebo svých dětí. 

Držitel Českého lva Marsell Bendig: Od malička jsem chtěl vyhrávat

30. 3. 2023 | S drogami nechci mít nic společného, říká Marsell Bendig, který zkraje března získal za roli Ládi ve filmu BANGER. Českého lva. „Mami, je to doma!“ smál se na scéně do kamery. Jeho bezprostřední radost byla jediným osvěžením dlouhého akademického večera. S kariérou teprve začíná, ale má chování profesionální hvězdy. Na rozhovor přišel dvacet minut před začátkem a nad otázkami se zamýšlel s příkladnou pečlivostí. Aniž by přitom ztrácel své klukovské nadšení. ...

Anketa Žebřík pozná vítěze, Pavlíček na vyhlášení pokřtí své nové čtyřalbum

28. 3. 2023 | Vyhlášení 31. ročníku Hudebních cen Žebřík klepe na dveře, uskuteční se už v pátek 31. března večer v areálu DEPO2015 v Plzni. Během šestihodinového programu bude předáno v devíti kategoriích celkem sedmadvacet cen a speciální cena pořádajícího magazínu iReport.

KVÍZ: Mohla být Božskou Emou i Ženou za pultem. Jak moc znáte Janu Hlaváčovou?

26. 3. 2023 | Plzeňská rodačka Jana Hlaváčová, která 26. března slaví 85. narozeniny, proslula hlavně na divadelních prknech. Ti, kdo ji nikdy neviděli na jevišti Národního či vinohradského divadla, si ji budou navždy pamatovat z jejích rolí ve filmu a televizi. Nebyly to vždy role velké, ale herečka i na malém prostoru dokázala vykouzlit nezapomenutelné postavy. Často si zahrála i se svým manželem Luďkem Munzarem a občas i dcerou Bárou. Možná vás překvapí, že mohla být i Božskou Emou nebo Ženou za pultem. Ví ...

Obrazem: Blik Blik festival rozzářil centrum Plzně, přišly tisíce lidí

25. 3. 2023 | Sedmý ročník festivalu BLIK BLIK, plzeňského festivalu světla a umění ve veřejném prostoru, provádí návštěvníky čtrnácti instalacemi mezi Plzeňským Prazdrojem a DEPO2015 podél řeky Radbuzy. Hlavním motivem festivalu je „Městská džungle“ nebo také „Urban Jungle“, ten akcentuje důležitost přírody v městském prostředí. Na festivalu se představí umělci z ČR a dalších pěti zemí (Itálie, Maďarsko, Nizozemí, Slovensko, Arménie). ...

Festival Blik Blik rozpohybuje v Plzni meotary i světelné sochy

24. 3. 2023 | I se svítícími brýlemi budou mít možnost si projít trasu letošního festivalu světla Blik Blik jeho návštěvníci. Uskuteční se už v pátek 24. a v pátek 25. března, vždy od 19 do 24 hodin.

Zdroj: plzensky.denik.cz | Další zprávy »
14:12:34 | 01.04.2023

Sobota 1.4.2023
Plzeňský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes